0 (266) 714 62 02 | 0 (542) 216 34 84 [email protected] Haydar Çavuş Mh. İnönü Cd No:42/1 Bandırma/BALIKESİR

İmplant

2003 yılından beri diş implantı uygulamalarında uzman hekimlerimizle hizmetinizdeyiz.

Diş İmplantı

Ağız ve Diş  sağlığı ile ilgili tüm gelişmelere rağmen, birçok insan çoğunlukla diş çürümesi, periodental hastalık veya yaralanma nedeniyle diş kaybına uğramaktadır.

Diş implantları yedek diş kökleridir. İmplantlar, doğal dişlerinize uyacak şekilde yapılmış sabit veya çıkarılabilir yapay dişler için güçlü bir temel sağlamaktadır. Doku dostu Titanyumdan yapılmış ve eksik diş için bir kök görevi gören çene kemiğine yerleştirilmiş vidalardır.

Diş İmplantının Avantajı Var Mıdır ?

Diş implantının avantajı olarak bahsedilebilecek noktalar;

Mükemmel görünüm 
Diş implantları kendi dişleriniz gibi görünür ve sizlere doğal diş hissi yaratır. Üstelik kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandıkları için kalıcıdır.

Akıcı konuşma
Uygun olmayan protezlerde, dişler ağız içinde kaymaya ve yanlış telaffuza sebebiyet verebilir. Diş implantı, dişlerin kayabileceği endişesi olmadan konuşmanıza izin verir.

Mükemmel diş kökü
Bir dişi kaybettiğinizde, kökün bulunduğu yerde bir boşluk kalır ve diş implantı uygulaması ile bu kökler yeniden yapılmış olur.

Yemek yeme kolaylığı
Geleneksel takma dişler sıklıkla kayar ve çiğnemenin tadını almanızı zorlaştırır. Diş implantı, doğal dişleriniz gibi işlev görür ve en sevdiğiniz yiyecekleri fazladan bir çaba veya acı hissetmeden keyifle yemenizi sağlar. Geleneksel takma dişlere sahip bir kişiden daha iyi ısırma kuvvetine izin verir.

Özgüven
Diş implantları gülümsemenizi geri verebilir ve kendiniz hakkında daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Ağız sağlığı 
Diş implantları sayesinde köprülerde olduğu gibi komşu dişlerin formlarının küçültülmesi veya değiştirilmesi gerekmez. Komşu dişler implantı destekleyecek şekilde değiştirilmediği için, uzun süre kendi dişleriniz ağzınızda sağlıklı olarak kalmaya devam eder. Diş implantları üzerlerine yerleştirilen doğal bir diş iskeleti  görevi gören dayanak (abutment) ile,  komşu dişe zarar vermeden yeni dişlere sahip olmanıza olanak sağlar. Bireysel implant ayrıca ağız hijyenini artırarak dişler arasında kolay erişim sağlar.

Uygunluk
Diş implantı, protezlerin çıkarılmasında karşılaşılan rahatsızlıkların önüne geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi pulpanın hasar gördüğü durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Diş Beyazlatma

Işıl ışıl parlayan, bembeyaz dişlere sizde sahip olabilirsiniz. Birçoğumuzun şikayeti,

Ortodontik Tedavi

Ortodonti; uyumsuz ve çapraşık dişlerin uyum ilişkilerini teşhis ve kontrol

Korona  (Covid 19) ile İlgili Duyuru

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 virüsüne karşı gerek kamu kurum ve kuruluşları gerek farklı sektörlerde çeşitli önlemler alınmaktadır.

Bu Kapsamda bizde çalışma saatlerimizi değiştirdik ve çok acil olmayan durumlar dışında hasta kabulünü sınırlandırdık. Acil durumlarda bize iletişim numalarımızdan ulaşmaya devam edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.